L4979MD013TR LDO Voltage Regulators 5.0 Volt 0.5 Amp
QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
Brand Name : STMicroelectronics
Model Number : L4979MD013TR
MOQ : 1000
Price : Negotiabie
Payment Terms : T/T
Packaging Details : Carton packging
Output Voltage : 5 V
Output Current : 280 mA
Number of Outputs : 1 Output
Polarity : Positive
Quiescent Current : 3 mA
Contact Now
LDO Voltage Regulators 5.0 Volt 0.5 Amp
Product Attribute Attribute Value
STMicroelectronics
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS: Details
SMD/SMT
SOIC-20
5 V
280 mA
1 Output
Positive
3 mA
6 V
31 V
Fixed
- 40 C
+ 150 C
200 mV
AEC-Q100
L4979MD
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Dropout Voltage - Max: 400 mV
Height: 2.35 mm
Ib - Input Bias Current: 1.5 mA
Length: 13 mm
Line Regulation: 25 mV
Load Regulation: 25 mV