IRF200P222 MOSFET IFX OPTIMOS
QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
IRF200P222 MOSFET IFX OPTIMOS
Brand Name : Infineon
Model Number : IRF200P222
MOQ : 400
Price : Negotiabie
Payment Terms : T/T
Packaging Details : Carton packging
Transistor Polarity : N-Channel
Number of Channels : 1 Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Id - Continuous Drain Current : 182 A
Rds On - Drain-Source Resistance : 6.6 mOhms
Vgs - Gate-Source Voltage : - 20 V, + 20 V
Contact Now
MOSFET IFX OPTIMOS
Product Attribute Attribute Value
Infineon
Product Category: MOSFET
RoHS: Details
Si
Through Hole
TO-247-3
N-Channel
1 Channel
200 V
182 A
6.6 mOhms
- 20 V, + 20 V
2 V
203 nC
- 55 C
+ 175 C
556 W